Przeglądasz: Strona główna :: O nas

O nas

SPRZEDAŻ

Jest nam niezmiernie miło poinformować naszych Klientów, że od grudnia 2015 zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem niemieckiej firmy
MOTION LIGHT GROUP której sprzęt stanowi 100% naszej oferty używanego oświetlenia i dużym powodzeniem pracuje od lat u naszych klientów.
Dzięki temu mamy możliwość udzielania gwarancji na sprzęt używany oraz daje nam do dyspozycji szybki i solidny niemiecki serwis.

Firma Light Design bazując na wieloletnich kontaktach z firmami rentalowymi w Europie i UK zajmuje się między innymi sprzedażą używanej techniki estradowej. W ofercie posiadamy urządzenia oświetleniowe, systemy nagłośnieniowe, konsolety oświetleniowe oraz audio, peryferia audio oraz konstrukcje aluminiowe.
Oferowany przez nas sprzęt jest zawsze w nienagannym stanie technicznym a stan wizualny odpowiada normalnemu zużyciu sprzętu, przy jego prawidłowym użytkowaniu.
W zagranicznych firmach wynajmujących sprzęt estradowy, zwyczajem jest że urządzenia po powrocie z wynajmu (nie zależnie od jego okresu) każdorazowo przechodzą przez serwis – z tego względu większość sprzętu będącego w naszej ofercie objęta jest 3 miesięczną gwarancją.

Nie sprzedajemy sprzętu który leży w "rogu" magazynu i czeka na klienta !!

Sprzęt z naszej oferty znajduje się w ciągłym użytkowaniu naszych partnerskich zachodnich firm rentalowych – jest na bieżąco wynajmowany i serwisowany.

Preferujemy sprzedaż bezpośrednio z magazynów firm zagranicznych, oferując kupującym kompletną prezentację, fachowe doradztwo oraz dokładne sprawdzenie sprzętu przed jego zakupem.
Staramy się aby klient miał możliwość pełnego zapoznania się z faktycznym stanem urządzeń które zamierza kupić.
Altenatywnie dla tych nabywców którzy nie mają czasu na podróże oferujemy dostarczenie sprzętu spedycją - korzystając z firm spedycyjnych SCHENKER lub EMONS.
Kupujący ponosi wtedy jedynie połowę kosztów spedycji - drugą połowę pokrywa nasza firma. 
W takim wypadku przed wystawieniem faktury i wysyłką sprzetu do nabywcy otrzymuje on komplet zdjęć urządzeń przygotowanych dla niego wraz z numerami seryjnymi czy deklarowanymi stanami liczników przepracowanych godzin, w celu późniejszej weryfikacji stanu sprzętu po dostawie.
Wszystkie przesyłki są dodatkowo ubezpieczane oraz oznaczane przez spedycję jako "delikatne urządzenia elektroniczne" co zwiększa bezpieczeństwo transportu.
Przykładowy koszt wysyłki 16 urządzeń LED600/800/1200 WASH w kejsach - 2 europalety, ok.500kg kształtuje się na poziomie  1800PLN brutto - z czego nabywca płaci jedynie połowę czyli 900 PLN. 

W naszej ofercie znajduje się wiele urządzeń oświetleniowych które zostały wyprodukowane np. rok lub dwa lata temu. Sprzęt ten charakteryzuje się niskimi stanami przepracowanych godzin i idealnym stanem optycznym i technicznym. Urządzenia te objęte resztą z 24 miesięcznej gwarancji producenta.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem jeszcze młodszych lub NOWYCH urządzeń prosimy o kontakt mailowy, gwarantujemy konkurencyjne ceny.

Wszelkie świadczenia gwarancyjne świadczymy w niemieckich autoryzowanych serwisach np. urządzenia ROBE serwisuje dla nas firma LMP. Po stronie klienta leży jedynie wysyłka urządzenia do serwisu – wysyłka powrotna sprzętu jest darmowa. Działamy z niemiecką szybkością i precyzją. Jeśli wyślą Państwo urządzenia przesyłką kurierską do naprawy w poniedziałek w 90% przypadków trafi ono do Państwa z powrotem jeszcze w piątek w tym samym tygodniu.

Jeśli szukają Państwo sprzętu którego nie ma naszej ofercie prosimy przesłać do nas zapytanie – nie ma sprzętu którego nie moglibyśmy dla Państwa znaleźć.

Chętnie pomożemy sprzedać sprzęt który Państwo już posiadają !! 
W takim wypadku prosimy o przesłanie kilku zdjęć obrazujacych faktyczny stan sprzętu, krótkiego opisu sprzętu, roku produkcji oraz ilości przepracowanych godzin oraz kwoty za jaką gotowi są Państwo sprzedać sprzęt.
UWAGA: Nie przyjmujemy używanego sprzętu w rozliczeniu.

Kierując naszą ofertę głownie do firm rentalowych przy większych zakupach oferujemy korzystne rabaty.
Współpracujemy z firmami leasingowymi.
Jesteśmy autoryzowanym dostawcą firmy leasingowej Europejski Fundusz Leasingowy - EFL, co znacznie przyspiesza i ułatwia procedury leasingobiorcy. 

Naszymi stałymi klientami są między innymi:
TSE, LEGRO s.c, OPTIS, UNIONROBIKO, TWISTER, HAPPY LIGHT, FOKUS-ART ATM Grupa.

Design i produkcja techniczna eventów

Firma Light Design zajmuje się również projektowaniem oraz produkcją techniczną imprez, koncertów, eventów firmowych oraz innych wydarzeń w których główną rolę mają odgrywać muzyka, światło czy szeroko pojęte multimedia. Wykonujemy kompleksowe projekty oświetlenia (w tym multimediów, laserów) posługując się referencyjnym oprogramowaniem: WYSiWYG oraz Martin Show Designer PRO. Korzystamy z najnowszych bibliotek urządzeń aby w pełni wykorzystać możliwości jakie oferują najnowsze dostępne na rynku urządzenia oświetleniowe.

Wybierzemy dla Państwa lub doradzimy jakie firmy mają dostarczyć  i zamontować sprzęt na Państwa evencie. Poprowadzimy również dla Państwa całość produkcji technicznej imprezy: od wykonania planu produkcji uwzględniającego miedzy innymi kwestie logistyczne (koordynacja przyjazdu, rozładunku czy załadunku sprzętu), poprzez dozór wykonania technicznego projektu, poprzez jego odpowiednią realizację, aż do demontażu. Koordynujemy próby artystów, sound czy line checki … po prostu panujemy nad całą produkcją eventu będąc pomostem pomiędzy wieloma firmami podwykonawczymi, artystami a organizatorem imprezy.

Przy naszych produkcjach współpracujemy tylko z najlepszmi firmami w kraju.
Chesz wiedzieć jak się z nami pacuje? Zapytaj naszych kooproducentów :
TSE, POL-AUDIO, MEDIAM, VIVA-System, DJ.PRO, TVING.

Naszego doświadczenia w tej dziedzinie nabywaliśmy od 2002 roku przez lata  produkując całościowo takie imprezy jak:

  • ENERGY ONE (hala Arena Poznań)
  • SOUNDTROPOLIS (Niegersdorf)
  • ELECTRIC KINGDOM (Berlin)
  • MAYDAY RUSSIA 2002 (Sankt Petersburg)
  • CREAMFIELDS 2003 (lotnisko Bagicz)
  • SUMMER SPIRIT (Niegersdorf)
  • ELECTRIC KINGDOM ON TOUR (trasa po Europie)
  • RECOMBINATION (Berlin)
  • SOUNDTROPOLIS (Ogrodzieniec)

Od roku 2002 do dziś,  produkujemy wszystkie imprezy dla firmy MotionMusic (dawniej MAYDAY POLSKA),  niemieckiej firmy I-Motion, oraz uczestniczymy w produkcjach dla holenderskich agencji ID&T oraz Q-Dance.

Naszymi referencyjnymi eventami w Polsce są niedzy innymi odbywający już od 15 lat Katowickim Spodku MAYDAY, oraz Silesia In Love odbywająca się cyklicznie od 3 lat, letnia impreza w Parku Śląskim w Chorzowie.

Z naszych usług w zakresie projektów oświetlenia i scenografii korzystają również studia i stacje telewizyjne takie jak: BBC, RTL, ARD, ZDF,
ESKA TV i VIVA TV (Niemcy).